W jaki sposób usprawnić sprzątanie?

Sprzątanie to czynność, która może pochłaniać sporo naszego czasu. Nawet osoby, które lubią sprzątać, nie zawsze znajdują czas lub mają go wystarczająco. Sprzątanie niestety jest czynnością konieczną, ale niekoniecznie stoi w priorytecie naszych codziennych zadań. Aby móc sprzątać częściej oraz lepiej, musimy sprawić, aby zajęło nam ono mniej czasu.

Roboty sprzątające – technologia w codziennym życiu

Robotyka wkracza w nasze życie, zdecydowania szybciej niż byśmy sądzili. W latach 90-tych automaty sprzątające widywało się tylko w filmach science-fiction, obecnie każdy może mieć własnego w domu. Roboty sprzątające obecnie są dostępne w wielu wersjach. Od prostych przeznaczonych do odkurzania lub mycia podłogi, po wielozadaniowe. Powstały ostatnio nawet autonomiczne kosiarki do trawników, które pomagają wykonywać nam tę pracochłonną czynność.

Roboty sprzątające mają swoje oczywiste zalety, mają jednak swoje wady. Robot sprzątający niestety do tanich nie należy, choć wiele się zmieniło w tej materii przez ostatnich parę lat, to w dalszym ciągu nie jest to zabawka dla każdego. Automaty nie posprzątają również wszędzie i na pewno nie zrobią tego lepiej od człowieka. Choć pomagają utrzymać na co dzień czystość i porządek, to od czasu do czasu będziemy musieli samodzielnie złapać za odkurzacz i mop.

Zestawy do sprzątania

Wróćmy do sprzątania w klasycznym ujęciu tego słowa. Zdecydowania mniej czasu na sprzątaniu nam zejdzie, jeśli nie będziemy musieli co chwilę latać do łazienki lub kuchni wymienić wody z wiadra, po preparat do ścierania kurzu lub opróżnić szufelkę ze śmieci.

Aby uniknąć tak niepoukładanej pracy, zdecydowanie przyda się zestaw do sprzątania. Nawet najprostszy zestaw do sprzątania, składający się dwudzielnego wiadra, mopa, haczyka na worek ze śmieciami i półkę na chemię gospodarczą, będzie w stanie podczas jednego sprzątania zaoszczędzić nam mnóstwa czasu.

Odpowiednia chemia gospodarcza

Na szybkość sprzątania bez wątpienia wpływ ma jakość chemii gospodarczej, jaką użyjemy. Jeśli bowiem mamy w naszej łazience słabej jakości płyn do mycia podłóg, szyb lub mleczko do mycia łazienki, to niektóre czynności będziemy musieli wykonać dwukrotnie.

Warto jest również podkreślić często nawracający temat. Chemia z Niemiec niekoniecznie musi być lepsza od tej dedykowanej na polski rynek. Aby to zweryfikować, najlepiej jest czytać skład produktów czyszczących oraz porównać dedykowaną wydajność produktów “niemieckich”, oraz “polskich”, tym bardziej że te ściągane z Niemiec do tanich nie należą.