Co warto wiedzieć o ściankach prysznicowych?

Oferta ścianek narożnych jest szeroka, dzięki czemu każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie. Najlepiej jednak stawiać na renomowaną markę, gdyż ich jakość to kwestia priorytetowa. Dobrej klasy ścianki prysznicowe posłużą przez wiele lat, dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Ścianka prysznicowa – co trzeba wiedzieć?

Istnieją różne rodzaje ścianek prysznicowych. Warto wymienić choćby modele narożne. Instalowane są one w narożniku prysznica. Przeważnie złożone są z dwóch płyt szklanych łączonych w narożniku. Warto też wspomnieć o ściankach półokrągłych. Stosuje się je w przypadku pryszniców półokrągłych lub owalnych. Co istotne, złożone są z półokrągłej płyty szklanej.

W obecnych czasach bardzo popularne są ścianki walk in. To spora pojedyncza płyta szklana, która nie ma drzwi ani ramy. Takie rozwiązanie zapewnia otwartą i przestronną przestrzeń prysznicową, co jest celem wielu osób.

Inne ścianki

Na rynku dostępne są też innego rodzaju ścianki do prysznica. Warto wspomnieć choćby o modelach składanych. Złożone są one z dwóch bądź więcej panelów, które można składać w celu otwarcia i zamknięcia przestrzeni prysznicowej.

W sklepach branżowych można też kupić ścianki przesuwne. Złożone są one z dwóch płyt szklanych, z których jedna przesuwa się wzdłuż drugiej za pomocą prowadnic. Dostępne są one w relatywnie niskich cenach, jednak wiele w tej kwestii zależy od konkretnie wybranego producenta.

Wykończenie ścianek prysznicowych

Nie każda osoba zdaje sobie sprawę z tego, że Ścianki prysznicowe mogą mieć różnego typu wykończenia. Mowa tutaj o opcji matowej czy przezroczystej. Warto do tego też dodać wykończenie piaskowane, kolorowe lub wzorzyste

Warto zaznaczyć, że wybór wykończenia zawsze uzależniony jest od preferencji estetycznych i pożądanego stopnia prywatności. Bardzo ważną kwestią jest również montaż i uszczelnienie. Instalacja ścianek prysznicowych może być przeprowadzony przez profesjonalistę lub jako projekt do samodzielnego wykonania, co jest powszechnym wyborem.