4 popularne odmiany stołów groomerskich

O czworonożnych przyjaciół trzeba dbać także poprzez dbałość o ich dobry wygląd, który wpływa jednocześnie na ich komfort życia oraz zdrowie i bezpieczeństwo. Pupila trzeba czasem umyć, zapewnić mu nową fryzurę albo zająć się przycinaniem pazurków. Zabiegi przeprowadzane są na różnych modelach stołów groomerskich.

Stoły do domowego użytku

W przypadku gdy właściciel podejmuje się samodzielnej pielęgnacji zwierzaka, dobrym pomysłem może okazać się zakup własnego stołu groomerskiego, zwłaszcza w przypadku gdy zwierzę jest bardziej wymagające, z uwagi na chociażby nietypową długą sierść, przy której strzyżeniu niezbędna jest precyzja.

Klientom indywidualnym można polecić praktycznie każdy składany stół groomerski. Dzięki temu, że zawsze da się go złożyć i przechować w takiej złożonej wersji, nie trzeba specjalnie generować dla niego miejsca, co jest dość istotne, zwłaszcza że te profesjonalne stoły przeznaczone do pielęgnacji większych zwierząt nie są wcale małe.

Profesjonalne stoły groomerskie

Stół “domowy” nie musi być zatem regulowany, bo wystarczy dostosować jego rodzaj i budowę do wielkości pupila, jednakże w salonach groomerskich, które każdego dnia przyjmują przeróżnych czworonożnych klientów, takie rozwiązanie nie zdałoby egzaminu. Profesjonalny stół groomerski musi mieć możliwość regulacji jego wysokości. Stoły można też podzielić na te przeznaczone dla ras mniejszych i większych.

Opcja regulacji wysokości stołu groomerskiego nie jest wcale jedynym funkcjonalnym dodatkiem. W profesjonalnych stołach równie często stosuje się wysięgniki, mające za zadanie ustawić zwierzę w dobrej pozycji i je ustabilizować, a ponadto zapobiec jego ślizganiu się i wierceniu, które to ruchy mogłyby przeszkodzić groomerowi w pracy.

Stoły z regulacją elektryczną

Stoły wyposażone w tradycyjną pompę hydrauliczną powoli odchodzą w niepamięć. Zastępowane są przez znacznie nowocześniejsze mechanizmy elektryczne, które zawsze podwyższą cenę stołu groomerskiego, ale uczynią z niego coś jeszcze bardziej praktycznego i przede wszystkim prostszego w użyciu.

Stoły elektryczne reguluje się przy pomocy specjalnych pedałów sterujących albo ręcznych pilotów. W ich przypadku zakres regulacji zwykle jest dużo większy niżeli w tradycyjnych stołach hydraulicznych.

Stoły groomerskie dostępne są w ofercie beautysystem.pl