Skrzyniopalety na owoce – nowoczesne rozwiązanie

Transport owoców lub warzyw wymaga zachowania szczególnej ostrożności oraz higieny. Plastikowe skrzynie na jabłka czy gruszki są popularnym wariantem przechowywania i przewożenia owoców.

Higiena i wydajność

Różnorodne owoce i warzywa przewożone są codziennie w plastikowych skrzyniach bezpośrednio z sadów do magazynów, sklepów lub przetwórni. W transporcie owoców i warzyw istotne jest wydajne wykorzystanie opakowań do bezpiecznego przewozu delikatnych produktów. Plastikowe skrzyniopalety przeznaczone są do przechowywania i transportu owoców. Skrzyniopalety na owoce są wygodne w użyciu, gdyż są lżejsze od drewnianych odpowiedników, a także łatwiejsze do czyszczenia. Tego typu pojemniki są trwałe i mogą służyć dłużej niż tradycyjne wykonane z drewna. Plastikowe skrzyniopalety są również bardziej higieniczne niż drewniane, ponieważ nie wchłaniają wilgoci i zapachów, co negatywnie wpływa na jakość owoców.

Nowoczesne rozwiązanie logistyczne

Trwalsze, znormalizowane i łatwiejsze do dezynfekcji plastikowe pojemniki wielokrotnego użytku takie, jak skrzyniopalety na jabłka, znacznie usprawniają obsługę sadowników, skupów, przetwórców i dystrybutorów owoców i warzyw. Dzięki unikalnej konstrukcji opakowania te są łatwiejsze i stabilniejsze do układania w stosy niż drewniane skrzynie i skrzyniopalety, co zapewnia bezpieczeństwo w czasie transportu. Wentylowane plastikowe pojemniki paletowe to nowoczesne, ulepszone rozwiązanie do zbioru, przechowywania i przewożenia owoców i warzyw, bez potrzeby ich przeładunku.

Wydajny sposób wentylacji

Warto podkreślić walory plastikowych skrzyniopalet, które mają pływ na utrzymanie świeżości owoców. Tuż po zerwaniu owoców z drew rozpoczyna się proces ich rozkładu. Można to kontrolować i minimalizować poprzez optymalny przepływ powietrza przez otwory wentylacyjne pojemników. Otwory wentylacyjne skrzyniopalet umożliwiają także drenaż, zapewniając wyschnięcie produktów w przypadku deszczu. Przepływ powietrza odgrywa główną rolę w utrzymaniu chłodu owoców podczas składowania i przewożenia. Te składane i elastyczne kontenery do przewozu luzem mieszczą duże ładunki, a do tego zajmują niewiele miejsca w transporcie powrotnym.