Czym charakteryzuje się zakuwanie lin stalowych?

Cięcie i zakuwanie lin stalowych to bardzo popularne usługi, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Firmy z wymagającej branży transportowej stawiają na sprawdzone i przetestowane rozwiązania, dzięki czemu mogą świadczyć usługi na wysokim poziomie.

Zalewanie końcówek lin stalowych żywicą

Rzetelne firmy oferują nie tylko zakuwanie lin stalowych, ale również zalewanie końcówek lin stalowych specjalną żywicą. Olbrzymim atutem żywicy jest to, że znacząco zwiększa ona odporność na wahania temperatury. Żywica zabezpiecza końcówki lin stalowych przed wilgocią i działaniem opadów atmosferycznych.

Dzięki nowoczesnym maszynom możliwe jest zalewanie końcówek widłowych, oczkowych i gruszek linowych. Najlepsze firmy są w stanie zalać także stopery i niezawodne liny z rdzeniem organicznym.

Zakuwanie lin stalowych od A do D

Zakuwanie lin stalowych najczęściej odbywa się przy wykorzystaniu dedykowanych pras hydraulicznych. Nowoczesne firmy bardzo często wykonują próby niszczące wykonywanych zakuć. W dużej mierze to właśnie dzięki tym testom mamy 100% pewność, że zakucia lin wykonane są prawidłowo i zgodnie z aktualnymi normami.

Możliwe jest nie tylko zakuwanie lin dźwigowych, ale również zakuwanie niezawodnych lin ocynkowanych, z których bardzo często tworzy się zawiesia linowe. Pamiętać należy także o tym, aby korzystać wyłącznie z usług firm, które wystawiają certyfikat. W dużej mierze to właśnie certyfikat obok pozytywnych referencji byłych klientów, jest najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości usług.

Zakuwanie lin za pomocą profesjonalnych pras

Nowoczesne prasy hydrauliczne umożliwiają zaciskanie nawet bardzo grubych lin stalowych. Największą wadą pras jest to, że z ich dobrodziejstwa skorzystać można wyłącznie w siedzibie firmy. Najlepsze prasy oferują siłę nacisku nawet powyżej 700 ton.

Przy zakuwaniu można wykorzystać tuleje wykonane z wielu różnych materiałów. Najczęściej wykorzystywane są zwykłe tuleje aluminiowe, które stosuje się między innymi do produkcji zawiesi linowych.