Skrzyniopalety szyte na miarę

Największy w Europie producent pojemników, skrzyń i skrzyniopalet z tworzywa sztucznego, wychodząc na przeciw swoim klientom proponuje opakowania takie, które dana firma lub dane przedsiębiorstwo potrzebuje. Produkty szyte na miarę, wykorzystywane, dzisiaj, w każdej gałęzi przemysłu pokazują, że można produkować opakowania zwrotne, opakowania do przechowywania czy magazynowania, które są specjalnie dedykowane danym towarom.

Palety plastikowe

Palety wyprodukowane z plastiku są lekkie i zajmują jak najmniej miejsca w transporcie. Dodatkowo towary ułożone na takich paletach mogą być zabezpieczone specjalnymi nadstawkami paletowymi. Czasami w transporcie towarów dużych przydają się skrzyniopalety a czasami, dla oszczędności danej powierzchni, dobrze sprawdzają się nadstawki na palety. Nadstawki do palet składają się, przez co w transportach zwrotnych zajmują mało miejsca. Proponowane przez producenta palety plastikowe mają różne wielkości i różne rozmiary, są lekkie i łatwe w utrzymaniu ich w czystości. Niektóre mają perforowane dno, inne pełne. Wszystko zależy do czego mają być przeznaczone. Ponadto producent opakowań plastikowych stara się, by jego produkty były dopasowane do potrzeb każdego klienta.

Jak opakowania plastikowe wykorzystuje branża logistyczna?

Decydując się na logistykę transportowania partii towarów w pojemnikach plastikowych, czy na paletach plastikowych z nadstawkami na palety, branże logistyczne mają ogromne pole do popisu. Nadstawka paletowa jest lekka i zajmuje mało miejsca w transporcie a równocześnie odpowiednio zabezpiecza dany towar rozlokowany na palecie plastikowej. Dzięki tego typu opakowaniom można na danej powierzchni transportowej zmieścić więcej zabezpieczonego odpowiednio towaru. Przez ten fakt wysyła się mniej transportów docelowo a to z kolei generuje duże oszczędności w paliwie, czasie pracy kierowców oraz jest stosunkowo przychylne dla środowiska naturalnego. Mniej transportów, mniej spalin wydychanych w powietrze. Dlatego tak często wykorzystuje się w transporcie towarów nadstawki do palet, palety, skrzynie plastikowe.

Stosowanie nadstawek do palet

Palety plastikowe i nadstawki na palety oraz pokrywy plastikowe na dane nadstawki tworzą skrzyniopaletę, ale skrzyniopaletę, którą można złożyć a następnie rozłożyć i przewieźć na mniejszej powierzchni w drodze powrotnej. Nadstawka paletowa jest więc również dobrą alternatywą zabezpieczenia towaru.