Kisteny plastikowe – alternatywa dla tradycyjnych pojemników

Konfekcjonowanie, transport i przechowywanie produktów wytwarzanych przez duże przedsiębiorstwa przemysłowe wymagają zastosowania dobrych rozwiązań. Na rynku opakowań można znaleźć różnego rodzaju pojemniki, takie, jak wykonane z drewna, posiadające zamknięcie, lub też składane. Kisteny plastikowe są tymi, które spełniają wysokie wymagania klientów.

Jak zbudowane są kisteny plastikowe?

Tego rodzaju opakowania są wytwarzane przez uznanego producenta, który z ogromną dbałością opracował zarówno formułę tworzywa używanego do produkcji, jak i formę, parametry i wymiary. Używany do wykonania takich opakowań polipropylen należy do najtwardszych i najbardziej trwałych tworzyw, dzięki temu również pojemniki odznaczają się niezwykle wysoką jakością.

Główną cechą wyróżniającą kisten spośród innych używanych opakowań jest możliwość składania go do niewielkich rozmiarów w momencie, kiedy nie jest potrzebny, a trzeba go przechować. Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie dostępnych powierzchni magazynowych.

Takie pojemniki jak kisten są zatem bardziej praktyczne z uwagi na ich wysoką funkcjonalność, poręczność oraz możliwość ograniczenia powierzchni w pomieszczeniach magazynowych czy transportowych.

Gdzie używane są pojemniki typu kisten plastikowy?

Takie opakowania mają bardzo szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność uporządkowania, konfekcjonowania i sortowania drobnych towarów. Praktycznie można powiedzieć, że bez tego typu opakowań nie może obejść się żadna gałąź przemysłowa, gdzie masowo produkuje się drobne towary.

Do takich branż, gdzie powszechnie używa się składane opakowania należą wszystkie gałęzie przemysłu i przetwórstwa spożywczego, przemysł chemiczny, motoryzacyjny, kosmetyczny i wiele innych. Konfekcjonowanie produktów w kistenach doskonale zabezpiecza je na czas przeładunku, przewozu do punktów odbioru, a także przechowywania w magazynach.

Jakie korzyści generuje stosowanie kistenów z plastiku?

Tego rodzaju opakowania są doceniane przez użytkowników ze względu na ich praktyczne zalety. Dobrze zabezpieczają towary, ponieważ posiadają szczelne pokrywy. Można je ustawiać w dowolnych konfiguracjach, z uwagi na solidną konstrukcję.

Nie do przecenienia jest możliwość składania i przechowywania na niewielkich powierzchniach, a także mycia mechanicznymi myjkami, co pozwala na wielokrotne używanie do pakowania różnego rodzaju asortymentu.