Idealna logistyka

Czechy to kraj o dynamicznej gospodarce i rozwiniętym przemyśle oraz transporcie. Z tego względu sprawna logistyka to podstawowy cel nie tylko poszczególnych przedsiębiorstw lecz również dla całego państwa i jego gospodarki. Dzisiejsza logistyka zarówno w przemyśle, handlu i rolnictwie opiera się na użyciu pojemników plastikowych. W tym artykule przedstawiony zostanie więc czeski rynek pojemników plastikowych.

Przydatny w fabryce

Czeski przemysł motoryzacyjny wykazuje bardzo duże zapotrzebowanie na palety plastikowe i pojemniki zwane na czeskim rynku skladovací kontejnery. W dobrze rozwiniętym w Czechach przemyśle motoryzacyjnym pojemnik plastikowy z przegródkami to wyjątkowo pomocne urządzenie. Wspomniany pojemnik pozwala posegregować narzędzia, części czy umieścić puszki z lakierami.

Niemiecka firma Schoeller Allibert wyszła na przeciw oczekiwaniom czeskich firm motoryzacyjnych produkując serię opakowań Galia. Jednym z produktów wspomnianej serii jest popularny na czeskim rynku Galia Long. Jest to lekko przedłużony pojemnik o kształcie prostopadłościanu podzielony na cztery przegrody, trzy mniejsze i jedną dużą. Wymiary tego pudełka to 1196mm x 328mm x 150mm. Pojemność użytkowa wynosi 44 litry a waga własna 4,6 kilograma.

Wsparcie rolników

Czescy rolnicy i obszarowi producenci rolni od lat poszukiwali pojemników, którymi mogliby zastąpić nieporęczne drewniane skrzynki i siatkowe metalowe kontenery dawniej przeznaczane do zbioru warzyw i owoców. Również dla grupy zawodowej rolników firma Schoeller Allibert przygotowała specjalną serię pojemników skladovací kontejnery.

Skladovací kontejnery dla czeskich rolników są lekkie i wytrzymałe. Ich konstrukcja składa się ze wzmocnionej na spodzie ażurowej kratki i ruchomych uchwytów. Wspomniane pojemniki mogą posłużyć do zbioru i transportu owoców, warzyw i innych płodów rolnych. Jednym z przykładów takiego kontenera dla rolników jest Euro container venitlated. Przedstawiony kontener szybko zdobył wśród czeskich rolników popularność. Wymiary produktu to 60cm x 40cm x 12cm co pozwala na sprawny zbiór i łatwe przenoszenie na polu. Niewielka wysokość pozwala wykorzystywać te skrzynki także do zbioru owoców miękkich.

Ocena rozwoju firmy w Czechach

Firma Schoeller Allibert cały czas ulepsza swoje produkty starając się dopasować do czeskiego rynku. Oprócz branży przemysłu i rolnictwa firma wprowadza nowe pilotażowe produkty, które w najbliższym czasie pozwolą wesprzeć też czeski handel, branże napojów oraz transport.