Zawiesia linowe

Choć nie wszyscy muszą kojarzyć tę nazwę, to jednak zawiesia linowe pojawiają się w naszym codziennym życiu. I choć może nie wszyscy znają o tego typu określenie to okazuje się, że zawiesia linowe są niezwykle przydatne i często stosowane.

Czym są zawiesia linowe?

Najprościej mówiąc zawiesia linowe to specjalne urządzenia będące wyposażeniem dźwigowego żurawia, ciągnika lub suwnicy, które służą do zawieszania, obowiązywania lub też podtrzymywania podnoszonego ładunku. Z tego też względu zawiesia linowe są niezwykle przydatne i często wykorzystywane, praktycznie e każdej branży.

Tak więc, zawiesia linowe to standardowy osprzęt pomocniczy, który znalazł zastosowanie w przemyśle przy podnoszeniu, przenoszeniu lub też w transporcie dużych ładunków. Z racji tego, że zawiesia linowe wykorzystywane są w wielu różnych branżach, w których przenosi się i transportuje często bardzo dużo ładunki, wszystkie zawiesia powinny być wykonane z zastosowaniem nowoczesnych technologii, a także z wysokiej jakości materiałów. Takie podejście sprawia, że otrzymane produkty cechują się optymalną wytrzymałością połączeń zaciskanych, a także są odporne na niskie i wysokie temperatury, przez co też można je z powodzeniem stosować w różnych warunkach pogodowych, we wszystkich miejscach na świecie.

Rodzaje zawiesi linowych

Zawiesia produkowane są z różnego typu materiałów, jednak zawsze z najwyższą starannością, ponieważ muszą to być bardzo odporne produkty. Wśród wielu rodzajów zawiesi linowych wyróżniamy między innymi zawiesia linowe jednocięgnowe, zawiesie linowe dwucięgnowe, zawiesia linowe trzy cięgnowe, a także czterocięgnowe. Jednak to nie wszystko, ponieważ znane są także zawiesia linowe w obwodzie zamkniętym. Jak widać oferta jest szeroka i jest w czym wybierać.

Duże zastosowanie

W praktycznie w każdym przemyśle stosuje się przewóz i transport ładunków wielkogabarytowych, przed co też konieczne jest zastosowanie odpowiednich narzędzi do transportu, przenoszenia, czy przewożenia poszczególnych ładunków. Z tego też względu dużym zainteresowaniem cieszą się zawiesia stalowe, wykonane ze stali i inne z nowoczesnych materiałów. Zawiesia występują w postaci najprostszych pętli, czyli jako wspomniane konstrukcje wielocięgnowe, a wśród nich są też zawiesia zaciskane i zaplatane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.