Jak się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej?

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest problemem wielu kobiet, a współcześnie także i mężczyzn. Często zdarza się, że tkanka tłuszczowa odkłada się w innych miejscach niż byśmy sobie tego życzyli. Stosowanie diety redukcyjnej nie zawsze pozwala nam się pozbyć mankamentów urody. Na szczęście z pomocą przybywa medycyna estetyczna.

Niechciana tkanka tłuszczowa

Kłopoty z niechcianą tkanką tłuszczową mają nie tylko osoby z nadwagą i otyłością. Problem może dotyczyć także ludzi szczupłych, którzy mogą niemal całkowicie pozbyć się tłuszczu z brzucha i ud, ale już nie z podbródka.

Stosowanie diety odchudzającej nie zawsze okazuje się dobrym pomysłem. W wielu wypadkach dzieje się tak, że ubywa nam tłuszczu w miejscach, w których byśmy sobie go życzyli (na przykład na policzkach czy biuście), natomiast w obszarach problemowych pozostaje on nienaruszony.

Jak medycyna estetyczna może nam pomóc?

Osoby, które chcą szybko pozbyć się tłuszczu z wybranych partii swojego ciała, ale nie zamierzają się odchudzać, znajdą pomoc w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej.

Zabiegów usuwających tkankę tłuszczową jest wiele. Jednym z najnowszych i najpopularniejszych jest kriolipoliza CoolSculpting (https://saywowclinic.pl/coolsculpting/). Do osiągnięcia pożądanego efektu wystarczy wykonanie od 1 do 3 zabiegów.

Usuwanie tłuszczu przy wykorzystywaniu niskich temperatur

Podczas zabiegu dochodzi do ekspozycji niechcianej tkanki tłuszczowej na niskie temperatury. Jest to wykonywane z dużą dokładnością, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzenia innych tkanek. Komórki tłuszczowe ulegają zamrożeniu, a po pewnym czasie są wydalane z organizmu.

W przeciwieństwie do operacji plastycznych czy nawet odsysania tkanki tłuszczowej, zabieg kriolipoliza CoolSculpting jest nieinwazyjny. Wykonuje się go bez znieczulenia. W zależności od stopnia zaawansowania problemu może zająć od pół godziny do 75 minut. Po jego przeprowadzeniu nie potrzebna jest żadna rekonwalescencja. Można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków.